E-CINEMA - Výhody projekcí

 

Výhoda pro kina s projekcí E-CINEMA (záchrana malých, nízkorozpočtových kin)

 

- pořizovací náklady jsou méně než desetinové. Při dodržení uváděných doporučených parametrů projektoru je promítaný obraz ve 2K rozlišení, stejně jako většina DCI projekcí v plně digitálních kinech. Jinými slovy řečeno, divák nepozná rozdíl v kvalitě obrazového vjemu mezi kinem  DCI a E-Cinema.

- plnohodnotně obsloužit projekci zvládne každý promítač či vedoucí kina bez hlubší znalosti počítačové gramotnosti.

- filmy se hrají s titulky, mnohdy se ale zřejmě podaří stihnout /díky časové prodlevě/ opatřit film digitálním českým dabingem.

- finanční podmínky půjčovného budou podobné jako u klasických filmových kopií s fixem, kina tedy mohou zachovat svoji výši vstupného, která je pro dané území a diváka přijatelná.

- nízké provozní náklady. Životnost lamp je v profesionálních projektorech vhodných pro naše E-Cinema cca 2000 hodin. Náhradní lampa má mimořádně příznivou cenu /cca 20 000 Kč/, kina s výměnou lampy mohou počítat při hracím profilu 1x týdně za cca 4 roky. Pro srovnání ,životnost lamp v projektorech DCI je cca 600 hodin, cena cca 30 000 - 80 000 Kč.

- multifunkčnost, dříve Vaše kino mohlo hrát pouze klasický film. Nyní může promítat jakýkoliv digitální obsah. Diváky můžete pozvat nejen na filmy, ale i třeba na sportovní přenosy, koncerty, na školení, besedy s projekcí. Vaše radnice může multimediálně prezentovat svoje projekty a záměry při veřejných zasedáních a podobně.