E-CINEMA - OBRAZ

Největší problém projekce E-Cinema je, že nemá normu či standart pro jeho způsob instalace a neexistují žádné závazné parametry.

 S označením E-Cinema Vám do kina může kterákoliv firma instalovat jakoukoliv elektronickou projekci obrazu.

Aby se zamezilo všemožným podvodům, zklamání či rozčarování nad výsledkem instalací projektorů v kinech, zavedlo se doporučení  po rozsáhlých konzultacích s firmami a testovacích projekcích parametry pro kina, která se v Česku vydají cestou  E-CinemaNásledující parametry považuje APK za závazná pro všechna kina, která se budou chtít ucházet o zápůjčky filmů na Blue-Ray discích. Pro distributory, pro producentská studia a především pro diváka v kinech, musí být nově vznikající fenomén alternativních kin E-Cinema kin v ČR zárukou, že mu bude nabídnuta plná digitální kvalita obrazového vjemu. Distributoři a studia nebudou povolovat projekce filmů v kinech, kde se jejich autorský obsah prezentuje špatnou kvalitou projekce a jakkoliv degraduje.

 Zásadní požadované parametry:

 Rozlišení projektoru: FULL HD - tedy 1920 x 1080 nebo 1920 x 1200pix. Tyto dvě rozlišení uvádíme  proto, že profesionální projektory jsou dostupné s obrazem ve formátu 16:9 nebo 16:10. 

Světelný výkon projektoru pro sálová kina se šířkou plátna do cca 8 metrů - min. 5000 ANSI Lm. U pláten s větší šířkou je nutné požadovat projektor o svítivosti 6000 - 7000 ANSI Lm. Světelný výkon projektorů pro letní kina je nutno řešit individuálně.